+90 544 812 70 90 7/24 Canlı Destek

Hizmet Sözleşmesi ve İade Koşulları

KAMPA GİDELİM HİZMET SÖZLEŞMESİ VE İADE KOŞULLARI

1) İşbu sözleşmede bir tarafta ŞİMŞEKLER TURİZM SEYAHAT ACENTASI NO 6188 (Bu sözleşmede kısaca acenta diye anılacaktır) diğer tarafta katılımcı arasında yapılmıştır. Bu sözleşme rezervasyonu yapan imza sahibi ile birlikte kayıt formunda adı geçen tüm katılımcıları, kayıt tarihinden itibaren kampın bitiş tarihine kadar olan süreçte geçerlidir.

2) Aktiviteler, geziler, konaklama, transferler ve verilen diğer hizmetler kamp programıyla bir bütündür. Kullanılmayan herhangi bir hizmet nedeniyle para iadesi ekstra talep yapılmaz.

3) AKTİVİTELER: Oniki adalar tekne turu, jeep safari turu, tüplü dalış, yamaç paraşütü,  dalaman çayı rafting, bubble sea park, revolution ve gece eğlencelerinde rehberlik olmak üzere aktiviteler, sabah ve akşam yemekleri açık büfe, öğle yemekleri set menü, otelden aktivite alanına gidiş dönüş transferleri, tüm sigortalar, kullanılacak tüm zorunlu ekipmanlar, eğitmenlik, rehberlik ve liderlik hizmetleri fiyata dahildir. Kampa Gidelim bu fotoğraf ve videoları katılımcılarımız aksini yazılı olarak belirterek tebliğ etmediği takdirde katılımcılar ile paylaşıma ve organizasyonun tanıtımı amacı ile kendi sosyal medya araçları üzerinden reklam tanıtım amacı ile kullanabilme hakkını kendisinde saklı tutar. (yamaç paraşütü, foto ve videoları fiyatlara dahil değildir. Katılımcıların alma zorunluluğu yoktur. İstekleri dahilinde hava çekimlerini yapacak pilot rehber yada eğitmenlere sipariş edebilirler.) Bahsi geçen tüm hizmetler katılımcının satın alacağı programa dahildir.

4) Kamp katılımcılarından, kurallara uymayanlar hakkında, Kamp Yöneticilerinin ihraç etme hakkı ve yetkisi bulunmaktadır. Herhangi bir nedenle kampa katılma hakkını kaybeden veya kamptan ihraç edilen kişinin katılım ücreti geri ödenmez.

5) Kampa Gidelim doğa sporları ve aktivite tatil Organizasyonu FETHİYE PAKET PROGRAMLARI (tüm turlar) normal bir turdan farklılık gösterir. Bu organizasyona katılabilmek için bir takım ön şartlar mevcuttur. Tüm bu detaylar organizasyonun resmi sitesinde (www.kampagidelim.com) hizmet sözleşmesi ve iade koşulları bölümünde yer almaktadır ve katılımcılar organizasyona kayıt olurlarken, tüm detayları bu web sitesinde incelemiş ve kabul etmiş olduklarını  kabul ederler. Her dönemin başında yapılan hoşgeldiniz toplantısında (info) grup liderleri tarafından kamp kuralları tek tek açıklanır. Bu kurallar grubun mutluluğu adına konulmuş kurallardır.

6) DÖNEM DEĞİŞİKLİK HAKKI: Katılımcı kampın başlamasına 7 GÜN kalan süreye kadar; kontenjan olması durumunda kamp dönemini tarihini değiştirebilir veya kampa katılım hakkını katılım koşullarına uyan bir başkasına devredebilir. (Bu değişikliklerin e-posta ile veya yazılı olarak bildirilmesi zorunludur. Sözel bildirimin geçerliliği yoktur.) Satın alınan tarihe 7 gün kalan zaman dilimi aşılmışsa eğer, acentanın değişiklik yapmama hakkı saklıdır. Bildirim süresi aşılmışsa katılımcıya ücret iadesi yapılmaz. Kişinin tarih değişikliği yapması durumunda değişiklik yapılan iki dönem arasındaki fiyat farkı kişinin rezervasyon yapmış olduğu tarihteki fiyatlar baz alınarak yapılır. Değişiklik yapılmak istenilen dönemin  bedeli  üzerinden hesaplanarak iki dönem arasındaki farka bakılarak kontenjan olması durumunda  kişinin bu fark bedelini ödemesine istinaden  değişiklik yapılır. Değişiklik yapılmak istenilen dönemin fiyatı satın alınan dönemden düşük ise katılımcıya herhangi bir fiyat farkı ödenmeksizin değişiklik yapılır.

7)  BİR BAŞKASINA HAK DEVRİ: Katılımcı herhangi bir sebeple satın almış olduğu tatili bir başkasına devredebilir. Bu durumda; devredeceği kişinin katılım şartlarına haiz olması gerekmektedir ayrıca devreden kişi bunu acentaya en az 7 gün öncesinden resmi e-posta adresi ile yada yazılı olarak bildirmek durumundadır. Bildirim yapılmaksızın devir yapılamaz bundan dolayı herhangi bir ücret iadesi yapılamaz.

8)  ÖDENEN BEDELİ SAKLI TUTMA HAKKI: Katılımcı herhangi bir nedenle tatilini icra edemeyeceğini 7 günlük bildirim süresini aşılmaksızın acentaya yazılı olarak bildirimde bulunup ödemiş olduğu bedelin daha sonra kullanmak üzere içeride tutma isteğini bildirebilir bu durumda katılımcı kampa gidelim bünyesinde sürdürülen tüm aktivitelerde kullanılmak üzere ödemiş olduğu bedelin karşılığı kadar hak sahibi olacaktır.Bu hakkını aynı yıl yada bir sonraki yıl içerisinde kullanmalıdır.Rezervasyon senesini de kapsayacak şekilde 2 yıl içerisinde kullanılmayan ve daha önceden saklı tutulmuş miktarın geri ödemesi mümkün değildir, kişinin hakkı yanacaktır.

9) İPTAL İADE: Herhangi bir nedenle iptal ve iadelerde kişiler geçerli olan iptal nedenini belgeli ve yazılı olarak acentaya bildirmek durumundadır (kendisinin ya da 1.derece akrabasının başına gelebilecek ölüm, yaralanma, kaza, aktivite ve tatili icra edemeyeceğine dair sağlık durumları hamilelik ve benzeri. Kişilerin  eğitim hayatını etkileyen sınav tarih değişiklikleri ve benzeri durumlar) Bu durumda iptalin tur başlangıç tarihinden 7 gün öncesine kadar yazılı olarak bildirilmesi kaydıyla iade işlemi yapılır. Tur tarihine 7 gün’e kadar %100 iade yapılır. İade talebi şart ve koşullara göre kabul edildikten itibaren 14 iş günü içerisinde ödemeyi yapan kişi hesabına iadesi yapılır. (Tüm bu istekler yazılı olarak rezervasyon yapan kişi tarafından bildirilmelidir.)  İptal durumunda kişiler isterlerse tarih değişikliği devir ve içeride saklı tutma hakkını da kullanabilir.

10) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a dayalı düzenlenen Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği’nin Sözleşmenin Feshi” başlıklı 16. Maddesi ile katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedelin  kendisine iade edileceği düzenlenmiştir.

11) Organizasyonu gerçekleştiren ekibin, beklenilmeyen doğal şartların değişmesi veya Türkiye Cumhuriyeti resmi makam ve kurumların işleyişinin değişmesinden sebeple ortaya çıkabilecek ve buna benzer durumlara istinaden bildirim yapmaksızın tatil programında ekleme ve çıkarma hakkı bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda katılımcının onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakkı doğurmaz. Ancak Kampa Gidelim organizasyonu katılımcı memnuniyetini herşeyin üzerinde tuttuğundan sebeple kişilerin haklarını inciten bir eylem ve art niyet içerisinde davranış göstermemekle yükümlüdür. Kişilerin mutluluğu ve güvenliği etkileyecek sebepler hasıl olduğu takdirde bu durum grup liderleri aracılığı ile tatil sürecinde katılımcılarımızla paylaşılacaktır.

12) Herhangi bir kamp dönemi, afet, savaş vb. olağanüstü mücbir durumlarda gerçekleştirilememesi durumunda, katılım ücretleri ilan edilecek süreler içerisinde katılımcılara 3.kişilere veya kurumlara yapılmış belgelendirilmiş olan ödemeler hariç, eksiksiz olarak iade edilir.

13) Bu organizasyona, organizasyonun resmi sitesi üzerinden kayıt olunabilir. Katılımcı en geç 3 iş günü içerisinde yine organizasyonun resmi sitesi üzerinde bulunan ilgili banka hesap numaralarına isim, soy isim, ve sistemin verdiği sipariş numarası ile ödeme eft-havale yapmalıdır. Kişi almış olduğu banka dekontunu meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk ihtimalini göz önünde bulundurarak programa katılmış olduğu tarihte yanında bulunduracaktır. Katılımcı organizasyonun resmi web sitesi üzerinden yapmış olduğu kayıt ve katılımlarda site içerisinde var olan katılım şartları ve koşulları okumuş ve kabul etmiş varsayılır. Vermiş olduğu bilgilerin eksik yanlış ya da hatalı olmasından sorumludur. Bu ve bunun gibi durumlardan kaynaklanan sorunlardan dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklar ve maddi zararlardan katılımcı acentaya karşı sorumludur.

14) Kampa Gidelim ekibi programı tamamen gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

15) Bazı kamp programlarında kamp süresince ve aktivitelerde çekilen fotoğraflar ve videolar katılımcılarımıza sosyal medya organlarımız aracılığı ile paylaşıma açılacaktır. Bu fotoğrafların çekimi ve katılımcılara temini ile ilgili;

a-Aktivitelerde olası teknik problemlerden dolayı fotoğraf ve video çekimi yapılamaması, o aktivitenin eksik olarak yapıldığı anlamı taşımaz ve katılımcıya herhangi tazminat hakkı doğurmaz. Ancak Kampa Gidelim organizasyonu bu gibi durumların yaşanmaması için tüm tedbirleri alacak ve aksaklıkları minimumda tutacaktır.

b– Kişilere hediye edilmesi ön görülen fotoğraf ve video çekimleri karşılığında kişilerden herhangi bir ücret talep edilmez (yamaç paraşütü, bungejumping hariç) ve kişiler bu fotoğraf ve videoları Kampa Gidelim organizasyonu sosyal medya hesapları aracılığı ile alabileceklerdir. Kampa Gidelim organizasyonu kendi organizasyonlarında çekilen ve katılımcılara hediye edilen bu fotoğraf ve videolardan bazılarını reklamasyon amaçlı kendi sosyal medya organları ve reklam pazarlarında kullanabileceklerdir. Bundan sebeple katılımcılara herhangi bir şekilde bir tazminat hakkı doğurmaz. Ancak bundan sebeple rahatsızlık duyan herhangi bir katılımcı isteğini yazılı olarak bildirerek tebliğ etmesi durumunda Kampa Gidelim Organizasyonu gerekli yardım hassasiyetinde bulunacaktır.

16) Katılımcıların bulundukları şehirden hizmetin verileceği otele ulaşımı kendilerine aittir. Herhangi bir sebeple giriş tarihinde otele giriş yapmayan ve bununla ilgili bildirim yapmayan katılımcının kamp giriş tarihi baz alınarak en geç 24 saat içerisinde giriş yaptığı takdirde hizmet hakkı devam eder ancak 24 saatlik süre aşılmışsa hizmet hakkı düşer. Bilgilendirme yapılmışsa kişi kampa istediği tarihte giriş yapabilir. Ancak bu durum daha önceden belirlenmiş olan program çıkış gününü değiştirmeyecektir. Fiyat olarak da indirim uygulanmaz.

17) Kampa Gidelim paket programları için organizasyonun her aşamasında programlarla ilgili planlama ve uygulama ilkeleri ve bunlarla ilgili ayrıntılar tur organizatörleri tarafından yerine getirilir ve paket programı satın alan katılımcılara önceden resmi web sitesi üzerinden bildirilir. Tüm katılımcılar grup liderleri ve organizatörlerin belirlemiş olduğu plan ve program dahilinde hareket etmek durumundadır. Bunun dışında kalan ve katılımcılardan kaynaklanan her türlü aksaklık ve organizasyonun gidişatını olumsuz yönde etkileyecek durum ve bu gibi durumlardan organizasyon ekibi ve doğadayız grup liderleri sorumlu tutulamaz.

18) Kampı terk ettiğini kamp yetkililerine yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde katılımcı kampı terk etmiş sayılır ve hizmeti alıp kullanmış addolunur. Ayrıca katılımcı verilen hizmetten şikayetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.

19) Kampa katılan katılımcılar imzalamamış olmasalar dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını web sitemiz (www.kampagidelim.com) ve ilanlar ile öğrenmiş, satın alarak kampa bu sözleşme şartlarında katılmayı taahhüt etmişlerdir.

20) Katılım yaş sınırı :Programlarımıza katılmak için yaş sınırı 16 – 49 yaş aralığıdır. Yaş aralığı dışında kalan kişiler kamp programına katılabilir ancak Rafting, Bungee Jumping, Tüplü Dalış ve Yamaç Paraşütü aktivitelerini yapamazlar. 18 yaş altı kişiler ebeveynlerinin yazılı izniyle programa katılabilir.

0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz, 7-13 yaş arası çocuklar ile küçük çocukların gözetimi için gelen refakatçilere paket fiyatı üzerinden 300 TL indirim uygulanarak konaklama sağlanabilir. Ancak bu kişiler için ayrı oda tahsis edilememekte olup konaklama aynı odada olacaktır. İndirim uygulanan kişiler aktivitelere katılamaz ve bununla ilgili hak talep edemezler.

21) Bu sözleşme 21 maddeden oluşmaktadır. İhtilaf halinde TURSAB TAHKİM KURULU görevli ve yetkilidir. İhtilafın çözümünde TURSAB Çizelgesi kullanılacaktır. Acentenin konuyla ilişkin tutanak ve kayıtları delil olarak dikkate alınacaktır. İşbu hüküm tahkim ve delil anlaşması niteliğindedir. Bununla ilgili her türlü başvurunun kamp döneminin bitim tarihinden itibaren 15 gün içinde yapılması gerekmektedir. Anlaşmazlık halinde Muğla Fethiye mahkemeleri yetkilidir.

YUKARIDAKİ HÜKÜMLER, KAMP VOUCHER'I İLE BİRLİKTE SÖZLEŞMEYİ OLUŞTURMAKTA OLUP, TÜM ŞARTLAR TARAFLARCA MÜZAKERE EDİLMİŞ, ANLAŞILMIŞ VE ÖZGÜR İRADELERİ İLE GAYRİ KABULÜ RÜCU OLARAK EDİLMİŞTİR.

Kampa Gidelim
  • Payment 1
  • Payment 2
  • Payment 3
  • Payment 4

Tursab

İletişim Bilgilerimiz

Aksazlar Koyu Fethiye / Muğla +90 252 612 54 75
+90 544 812 70 90
info@kampagidelim.com